18.04.2017 – Podkarpacka Liga Młodzików Młodszych

Szóstka Jasło 8:2 Ekoball Sanok ( : )

Bramki: Hott, Nowak

Relacja debiutującego w lidze trenera – Adama Florka:

Mecz w Jaśle toczony był w ekstremalnych warunkach, jak na dzieci w tym wieku. Niska temperatura, opady deszczu na granicy śniegu, i śliska, mokra murawa sprawiły, że nasi piłkarze potrzebowali 20 minut, aby przyzwyczaić się do panujących warunków. Pierwsza połowa skończyła się 0-4, w której stworzyliśmy 3 groźnie kontry. Twarda gra w środku pola i dużo biegania, którą narzucił przeciwnik.
Druga odsłona była już znacznie lepsza. Chłopaki nabrali pewności w poruszaniu się i celniejszym operowaniu piłką. W tej części można wyróżnić kilka składnych akcji w szybkich tempie. Po jednej z nich przed polem karnym został faulowany Konrad Król. Strzał z rzutu wolnego na bramkę zamienił Jakub Hott. Drugą bramkę zdobywamy po wznowieniu piłki z własnej połowy. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się, wystawiony w tej części meczu na ataku, Szymom Nowak.
Podsumowując, był to mecz, w którym już 8 zawodników z rocznika 2006 brało udział. Większość z nich grała pierwszy oficjalny mecz w życiu i to w wymagających warunkach pogodowych. Dodatkowo, narazie tylko u nas grają aż dwie dziewczyny, z czego jesteśmy bardzo dumni :]
Każdy mecz ze starszymi to dla nas trudne zadanie, ale też wielka nauka. Zdobyte tu doświadczenie powinno zaowocować w przyszłości.