Okręgowa Liga Młodzików – COSMOS NOWOTANIEC 3:6 EKOBALL II SANOK [2.09.2019]

2.09.2019 – Okręgowa Liga Młodzików

COSMOS NOWOTANIEC 3-6 EKOBALL II SANOK (0-1)
Bramki: Cyprych, Rolnik x2, Król x2, Nowak

Ze względu na bardzo dużą liczebność piłkarzy w rocznikach młodzików, po trzech latach przerwy ponownie zgłosiliśmy drugą drużynę do ligi okręgowej. W inauguracyjnym spotkaniu rozegranym w dniu wczorajszym nasi chłopcy pokonują na boisku w Nowotańcu miejscowy Cosmos 6-3.

W pierwszym meczu w tej klasie rozgrywkowej trenerem prowadzącym zespół był Tomasz Mateja, którego relację ze spotkania przedstawiamy poniżej: Debiutancki mecz w lidze okręgowej rozegrali nasi młodzicy. Naszym przeciwnikiem była drużyna Cosmosu Nowotaniec. Mecz mimo wygranej pokazał, że jeszcze sporo pracy przed nami, jednak niektóre akcje świadczyły były przeprowadzone wzorowo, tak jak ćwiczymy na treningach. Pierwsza część meczu to dobra gra w obronie i pojedyncze wypady pod bramkę przeciwnika. Jedna z takich akcji kończy się bramka której autorem został Mateusz Cyprych. Do przerwy prowadzimy 1-0. Na niespełna 10 minut drugiej połowy wchodzą nasze „asy” z ligi podkarpackiej czyli Gucie, Kondzio, Mati i Kuba. W tym krótkim okresie strzelamy trzy bramki i ponownie swoich sił próbowali pozostali zawodnicy. Do końca spotkania gra wyglądała bardzo dobrze, a wszyscy zawodnicy zasługują na duże słowa pochwały.

Skład: Pelczarski Damian, Cyprych Mateusz, Kloc Szymon, Czerwiwiec Jan, Materna Karol, Żurek Kacper, Jachimowski Szymon, Rolnik Eryk, Sołtysik Miłosz, Pietrusa Nataniel, Nanio Paweł, Kowalik Aleksander, Mateja Mateusz, Filipczak Filip, Filipczak August, Król Konrad, Nowak Jakub